Taşımacılık ve kurye hizmetleri profesyonellik gerektiren işlemlerdendir. Taşıma işleminin sağlıklı olarak yapılması, teslim alma ve teslim etme süreçlerinde gecikmeler yaşanmaması ve taşınan şeyin zarar görmemesi bu hizmetlerin en önemli durumlarını oluşturmaktadır. Günümüzde standart olarak uygulanmakta olan kargo ve kurye hizmetleri bu ihtiyaçları karşılayamamaktadır. Bu sebeple de hem işletmelerin hem de diğer kişilerin yeni bir taşımacılık anlayışını ihtiyacı olduğu görülmektedir. Bu ihtiyacı karşılamak üzere Halkalı motorlu kurye hizmetleri sunulmaya başlamıştır. Motorlu kurye hizmetleri özellikle işletmelerin ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılamak amacı ile planlanmaktadır. Taşıma ve kurye işlemlerinde önemi bulunan tüm aşamalar bu işlem ile gerçekleştirilmektedir.

Motosikletli Kurye Hizmeti

Kurye ve taşımacılık hizmetlerinde motosiklet çok fazla kullanılan bir araç değildir. Taşımacılık amacı ile ve o özelliklerde tasarlanmadıkları için motosikletler bu konuda geride kalmaktadır. Ancak Halkalı motor kurye hizmetleri kurye işlemlerinde motosikletleri tercih etmektedir. Motosikletlerin tercih edilmesinin bazı sebepleri bulunmaktadır. Öncelikle motosiklet diğer araçlara göre daha hızlı ve küçük bir araçtır. Bu özelliği ile İstanbul ve Halkalı gibi trafik sorunu yaşanan ve kalabalık olan şehirlerde ulaşım için sıkça kullanılmaktadır. Motosiklet ile trafikte seyrederken diğer araçların arasından geçebilir ve trafik durmuş olsa dahi rahatlıklara yolunuza devam edebilirsiniz. Bu sayede de ulaşmak istediğiniz yere gecikmeden gidebilirsiniz. Motosikletin bu avantajı bazı durumlar için olumsuz olarak görülebilmektedir. Motosikletler sadece sürüş güvenliğini tehlikeye atmayacak boyut ve ağırlıktaki şeylerin taşınması için kullanılabilmektedir.

Özel ve Hızlı Teslimat

Halkalı moto kurye hizmetleri kurye işlemlerinde hızlı ve özel teslimat sağlamaktadır. Hızlı teslimat seçeneği müşterinin tercihine göre belirlenmektedir. Motorlu kurye çalışanı taşınacak şeyi teslim aldıktan sonra müşterinin tercihine göre iki teslimat seçeneği bulunmaktadır. Birinci seçenekte hemen teslimat bulunmaktadır. Bu durumda kurye çalışanı teslimatı yapmak için doğrudan ilgili adrese yola çıkmakta ve teslimatı yapmaktadır. Diğer seçenek olarak ise teslimat için özel bir saat ya da saat aralığı belirlenmesi bulunmaktadır. Bu durumda da teslimat süreci takip edilerek gecikme yaşamadan işlemler gerçekleştirilmektedir. Her iki durumda da özel ve hızlı teslimat sorunsuz gerçekleştirilmektedir.